You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Jak a proč je důležité věřit ve své zdraví?

Upřímná víra ve své zdraví je cesta k vnitřnímu klidu a otevřené mysli. Kdo by se taky chtěl dobrovolně bát nemocí? Přesto nejen těchto dnech mnohé z nás ovládá zaplavující strach. Jak takový strach proměním v respekt, který mi umožní docela normálně žít a racionálně uvažovat?

Budu-li mít důvěru ve své zdraví, mohu vždy otočit pozornost k ní. Opřít se o ni. Důvěru nám nezajistí nikdo jiný, než my sami. Nevzniká sama ani se nedá koupit v lékárně. Stejně tak ji nedostaneme v odpovědi lékařů. Je na ni třeba pracovat a neustále ji prohlubovat.

Co vše je v důvěře obsaženo? Pro mě je to vědomí, že každodenně o své zdraví pečuji. Znám jeho silné a slabé stránky. Silné stále posiluji a slabé se snažím proměnit v opak. Hledám odpovědi uvnitř sebe. O to spořeji se ptám jinde. Učím se své zdraví každodenně podporovat a přestože mě to nutí často vystoupit z komfortní zóny, nepřestávám. Je hodně tipů a inspirací, které bych sem ráda přinesla, ale tím prvním a pro mě nejdůležitějším je právě obrácení pozornosti k SOBĚ.

Základem je otevřít se, být k sobě upřímný, přemýšlet, rozmlouvat a dotazovat se svého těla a duše co potřebují? Co opravdu potřebují? Jak se jim daří? Zda jsou v souladu? Jestli si pro chvíle potěšení a slasti dlouhodobě neubližuji? Jestli mi tělo a duše nedávají signály právě ve formě nemoci, neboli zprávou o tom, že o sebe nepečuji dobře. Co všechno může být taková NEMOC? Může to být třeba „jen“ špatný pocit, málo radosti, přemíra smutku, slabost imunitního systému, alergie, obezita, únava, častá zranění, neklid, stres, úzkost, deprese, změny nálad a mnohé jiné.

Důležité je nepodceňovat signály, ptát se dál a nebát se podívat pravdě do očí? Mít se na koho obrátit nebo alespoň vzít si tužku a papír a psát. S výsledkem dobře naložit. Nejprve malými krůčky, které vedou k velkým změnám.

  • Sdílet příspěvek

Odeslat komentář

Zuzana Steigerwaldová

Kouč a psychoterapeut

Pomáhám nalézat cestu ke spokojenému a svobodnému prožívání a při utváření souladu duše, mysli a těla.

Prohlédnout profil